Fantom 2014-2023

 

 

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

 

 

 

 

 

 

 

Vstupenky na koncert 45 let Fantomu lze zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu 260,- Kč. Předprodejní místa: DK MILEVSKO, INFOCENTRUM MILEVSKO, a na čerpací stanici BENZINA.

 

 

 

Tep královské krve - původní český muzikal od Gabiny Molové kde učinkuje v roli Sorina naš frontman Jindřich Muller.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MILEVSKÉ MAŠKARY 2014

 

Ahoj přátelé a kamarádi. Dnes se na vás obracíme se smutnou zprávou. Po dlouhé a zákeřné nemoci, nás navždy opustil náš dlouholetý bassový kytarista a klávesový hráč RUDA SVATEK. Díky němu, v roce 1990 Fantom pokračoval dál. Kdo jste ho znali, vzpomeňte si. NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME !!!!!!!! SBOHEM RUDO !!!!!

 

20.1.2014 jsem předali Milevskému dětskému sboru výtěžek 15.000,- ze společného koncertu v Bazilice

FANTOM 2013

 

 

 

 

 

FANTOM 40

POZOR ZMĚNA! Vzhledem k nepředvídaným okolnostem jsme nuceni akci přesunout do DK Milevsko.Moc se omlouváme všem přiznivcům kapely a věřime že i tak si užijeme parádní večer.

Zdravíme všechny příznivce a přátele skupiny Fantom.Na letošní rok tedy přesně 1.6.2013 od 18:30 hod. připravujeme velkou hudební akci k příležitosti 40 let skupiny na hudební scéně, vystoupí většina členů kteří zde působili a kde též proběhne křest nového CD a také jedno hudební překvapení.Další příjemnou záležitostí bude určitě vystoupení Vladimíra Mišíka a ETC a také milevské skupiny Ticho De Pre Cupé Band a táborské skupiny TSB která vystoupí s programem Edge Rock Night. Vstupenky na tuto akci je možno koupit v předprodeji např. Infocentrum Milevsko, DK Milevsko, Benzina Bočanová, Hiton a lze je též objednat přes managera skupiny přes mail nebo telefon: manager.fantom@ centrum.cz tel. 605486900 .V předprodeji je cena vstupenky 170,- na místě pak 200,- Těšíme se na vás.

VIDEOUPOUTÁVKA

Poslechněte si rozhovor našeho frontmana Jindry s Milanem Princem v pořadu DEVÁTÁ S PRINCEM na ROCKRADIU

Partneři a sponzoři:

Burian Václav

Dům premonstrátu Milevsko

Klimakor s.r.o.

Kočová Blanka

Restaurace Obecní Dům Sepekov

Trkovský s.r.o.

 

 

Milevské maškary 2013

FANTOM 2011-2012

Zas další rok bude co nevidět za námi a Fantom přiopravuje pro své fanoušky další koncerty na rok 2012.

V letošním roce se obsazení kapely trochu změnilo. Odešla klávesová hráčka Petra Šmákalová, kterou natrvalo nahradil vynikající muzikant z Jindřichova Hradce Pepa Filip. Tento velmi talentovaný klávesový hráč působí ještě dalších projektech, jako Tábor Superstar Band, Old Steamboat a další. Sestava kapely se stabilizovala ve složení Jiří Cihlář - bicí, Miroslav Břicháček - kytara, Martin Kostohryz - kytara, Luboš Kostohryz - basa a Jindřich Müller - zpěv.

V této sestavě bylo natočeno také nové CD, na kterém zazní songy jako Hajnej Jíra, Hrad mých snů, Zas další tejden za námi a další. Fantom se ho chystá pokřtít ješte do konce roku v rockovém prostředí v Chyškách. O přesném termínu budou fanoušci včas informováni na našich stránkách a v mediích

Změny se dočká i logo kapely a fanoušci se dočkají i některých vystopení na plesech.

Kapela děkuje všem věrným příznivcům a přeje mnoho štěstí do dalšího roku.

FANTOM 2010

Když loni v létě vystoupila kapela Fantom na Milevském posvícení, možná si mnoho posluchačů myslelo, že sestava kapely je pouze dočasná a že se řeší momentální situace ve fantomu jako dočasný záskok. Tento názor byl za více jak rok existence této sestavy dostatečně vyvrácen. Stávající sestava kapely Müller, Břicháček, Cihlář, Šmákalová a bratři Kostohryzové se rozhodla, že bude pokračovat dál a dala o sobě vědět celkem 23 krát na různých koncertech a místech jihočeského kraje. Svůj repertoár kapela rozšířila na dostatečný počet skladeb, že momentálně není problémem pro tuto jihočeskou legendu s novou tváří zahrát pětihodinové akce, podpořené kvalitním zvukem o který se stará Milan Dvořák z firmy KV2 Audio. Do budoucna má kapela v úmyslu pokračovat ve tvorbě nových skladeb, zlepšování celkové image kapely a stálé zdokonalování technického vybavení. Jako vánoční dárek připravují Fantomáci nové CD, které plánují pokřtít před svými fanoušky koncem letošního roku. Na tomto vánočním CD se objeví staré známé, ale i zbrusu nové songy, které určitě potěší všechny příznivce.

FANTOM 2009

O skupině Fantom a jejím vzniku roku 1973, bylo napsáno už dost a tak pro Vás chceme pouze doplnit pár podstatných informací a novinek týkajících se personálních změn, které Fantom postihy na sklonku léta r. 2009, kdy tuto hudební skupinu opustili hned dva její členové najednou zpěvák a kytarista a Fantom hrající v tomto období v sestavě bez kláves se dvěma kytarami, byl na okamžik vyřazen z provozu.

Situace se však záhy vyjasnila a to příchodem dokonce hned tří staronových členů a zdá se, že se začalo blýskat na lepší časy Za klávesy se vrátila sympatická Petra Šmákalová, která obětavě dojíždí za kapelou téměř z hlavního města. Na místo sólového kytaristy se zařadil a nutno podotknout, že famózním způsobem, jako by tam odjakživa patřil Miroslav Břicháček známý ještě z jiných projektů, jako například Jesus Christ Superstar. Jako poslední doplnil trojici zpěvák Jindřich Müller, který stál u zrodu této hudební skupiny již ve zmíněném roce 1973. Tuto trojici spolehlivě doplňují bratři Martin a Luboš Kostohryz a v neposlední řadě i bubeník Jiří Cihlář. Fantom vsadil na osvědčené hity z 80. let jak vlastní tak i zahraniční tvorby a do repertoáru zařadil nádherné rockové balady, které si zcela určitě najdou své posluchače.

FANTOM A NĚCO MÁLO Z HISTORIE

Před více než šestatřiceti lety vzniklo v Milevsku po odchodu oblíbené skupiny SCREAM vzduchoprázdno, které nemohl docela zaplnit ani pozdější příchod sovětských vojsk. Ten naopak učinil z beatového nebe v Milevsku právě peklo. A proto museli přijít pánové jménem Dolinský, Anděl, Máchal a Pejša - který ještě před tím stačil absolvovat prodloužený kurs vojenské výchovy a založit kapelu, která se pak zakrátko stala opravdovou Milevskou jedničkou a co víc dokázala s malými přestávkami fungovat dodnes. Od těch dob už uplynulo dlouhých šestatřicet let a měnili se nejenom členové kapely, ale i muzika, kterou hráli a měli rádi. Mnozí zestárli a někteří z nich se k tomuto řemeslu už nikdy nevrátí.

Ve velice stručném pokusu o zmapování více než tří desítek let působení hudební skupiny Fantom začnu v roce 1973. To se z party pěti kluků dala dohromady rocková skupina,která s různými obměnami působí až do dnešních dnů. I když ze zakládajících členů už není v souboru nikdo,jejich nástupci "nesou vlajku Fantomu" statečně dál. Začátky byly ve znamení obrovského nadšení pro hudbu a všeho co s ní souviselo.Sami nejraději vzpomínají na zkoušky,které se zpočátku odehrávaly v tehdejším sklepením klubu mládeže v Milevsku. Zkoušelo se důkladně. Rozhlasová západní norma byla hlavní inspirací a základním dodavatelem repertoáru.Jeden z prvních úspěšných pokusů o vlastní tvorbu(Mejdan,Pyšný král...)definitivně vymazal fonetickou angličtinu a vedl skupinu k tvorbě vlastních písniček.Hudební nápad většinou dodal jednotlivec,ale až kolektivní tvorba tomu dala tu správnou patinu.

Začátek 80.let přinesl fantastickou příležitost na sebe výrazněji upozornit i někde jinde,než na četných tanečních zábavách Český rozhlas České Budějovice skupinu pozval k natáčení do studia. Později začal vzniklé nahrávky vysílat v pořadu "Mladá vlna".Písně jsou nadšeně přijímány posluchači a brzy se stávají hity i tam kde skupinu na živo nikdy neviděli. Podpořeni těmito rozhlasovými úspěchy rozjíždějí na tehdejší dobu neuvěřitelnou šňůru tanečních zábav.Hrálo se pátky,soboty a v létě i neděle,před našlapanými sály.Sjezdili snad všechny jihočeské vesnice a města.Jejich parketou byla gigantická "dupárna" v Kovářově a milevská domácí scéna.